Sonbird / mat. prasowe

Dodatkowa scena na OFF Festivalu

Na dwa tygodnie przed wydarzeniem chyba już nikt nie spodziewał się ogłoszeń. Organizatorzy OFFa potrafią jednak zaskoczyć i ogłaszają dodatkową scenę stworzoną we współpracy z Dr. Martens. Zobaczymy i usłyszymy na niej koncerty znakomitych polskich singer/songwriterów i nie tylko.

Program Sceny Dr. Martens na OFF Festivalu:

Piątek – 3 sierpnia

18.35 Runforrest

Folkowy singer/songwriter z Krakowa, ujmujący wrażliwością i muzykalnością. Grzegorz Wardęga ma już za sobą debiutancką epkę – przed sobą świetlaną przyszłość.

20.45 Peter J. Birch

Najlepsza polska Americana. Pasjonujące, prawdziwe, wciągające pieśni-opowieści, w których słychać echa wielkich zza oceanu – choćby Neila Younga czy Boba Dylana – ale i własny charakter Piotra. Co można sprawdzić choćby na fenomenalnym albumie „The Shore Up In The Sky“.

22.55 Sonbird

Wreszcie powiew świeżości w polskim indie rocku. Muzyka przebojowa, ale z charakterem, czego dowodzi właśnie wydana debiutancka epka grupy, zatytułowana po prostu „Sonbird EP”. A to dopiero początek.

Sobota – 4 sierpnia

18.35 Graftmann

Pieśniarz, gitarzysta i autor tekstów, znany zarówno z twórczości solowej, jak i zespołu Miss Polski. Potrafi być liryczny i cyniczny zarazem – kłania się europejska szkoła songwritingu.

20.45 Legendarny Afrojax

Michał Hoffmann, znany przede wszystkim z nieodżałowanego Afro Kolektywu, solo jest bardziej wszechstronny i znacznie bardziej bezkompromisowy. Jeśli lubicie, kiedy ktoś podstawia wam pod nos krzywe zwierciadło, nie powinniście tego przegapić…

23.05 Iowa Super Soccer

Zanim zaproponują coś nowego proponujemy przypomnieć sobie album „Stories Without Happy Ending“ – choć na szczęście ta historia ma happy end. Po kilku latach milczenia do gry powraca znakomity mysłowicki zespół Iowa Super Soccer, jeden z najciekawszych przedstawicieli śląskiej alternatywy.

 

Niedziela – 5 sierpnia

18.35 Daniel Spaleniak

Kompozycje, które potrafią oczarować i niesamowity głos. Daniel Spaleniak to jeden z najbardziej wyrazistych singer/songwriterów na rodzimej scenie. Nie dziwią entuzjastyczne oceny jego nowego albumu „Life is Somewhere Else”.

20.45 Henry No Hurry

Wawrzyniec Jan Dąbrowski (znany z formacji Letters From Silence, Henry David’s GUN) solo – hipnotyzujące ballady wyśpiewane głosem faceta, co to z niejednego pieca już chleb jadł. Jest w tym i folkowa narracyjność, i rockowy nerw.

22.55 Asia i Koty

Joanna Bielawska, jej zespół i proste piosenki o skomplikowanych sprawa. Asia i Koty was zahipnotyzuje i wzruszy, ale potrafi też zaskoczyć. Mamy nadzieję, że zaskoczy nas wydając wkrótce następcę świetnego albumu „Sing” z 2016 roku.

Dodatkowo specjalna galeria przygotowana na czas festiwalu pozwoli poczuć ducha marki Dr. Martens. Dodatkowo w przestrzeni Dr. Martensa każdy uczestnik imprezy będzie mógł stać się bohaterem krótkiego filmiku 360° tworzonego w technice slow motion. Wideo będzie można od razu udostępnić na swoich kanałach społecznościowych.

Dr. Martens od zawsze był związany z muzyką i historia zna przykłady wielu artystów, którzy podążali własną drogą w parze martensów na nogach. Ich trwałość oraz komfort sprawiają, że jest to nie tylko doskonałe obuwie na co dzień, ale sprawdza się też w wymagającym świecie koncertów i festiwali.