Clark / mat. prasowe

Kolejne ogłoszenia TNM: Clark, DVS1, HEctor Oaks i inni

Tauron Nowa Muzyka nie zwalnia tempa. Zaledwie kilka dni temu poznaliśmy gwiazdę koncertu otwarcia, a dziś do programu dołączają kolejny znakomici artyści – gwiazdy techno, mistrz współczesnej elektroniki, słynna eksperymentatorka, a także uliczny zespół z Kinszasy i pianista idący śladami Nilsa Frahma. 

Stawkę otwiera mistrz współczesnej elektroniki ukrywający się pod pseudonimem Clark. Jeden z flagowych artystów cenionej wytwórni Warp wrócił w tym roku z dwoma nowymi albumami. Współproducentem płyty „Sus Dog” jest nie kto inny, a sam Thom Yorke (Radiohead).

Podczas festiwalu nie zabraknie jakościowego techno. Niekonwencjonalne oblicze tego gatunku zaprezentuje Dasha Rush. Rezydująca w Berlinie artystka łączy napędzane emocjami eksperymenty z gęstymi warstwami brzmień, a także eksploracjami wizualnymi i sztuką performatywną. W czerwcu usłyszymy też jednego z najbardziej szanowanych DJ-ów na świecie. DVS1 to synonim wszechstronnych, mocnych i pełnych energii setów. W formule live wystąpi szwedzki producent Dorisburg, którego występy na żywo odznaczają się nieziemską magią dodającą atmosfery nawet najcięższym i najbardziej hipnotycznym bitom.

Unikalny klimat panować będzie również wtedy, gdy na festiwalowej scenie pojawi się Hector Oaks. Ten hiszpański DJ specjalizuje się w grze wyłącznie z płyt winylowych. Obecnie to filar międzynarodowej sceny techno, stale obecny w programach najważniejszych festiwali. W czerwcu w Katowicach zagra także Martin Kohlstedt. Niemiecki pianista intuicyjnie łączy świat instrumentów akustycznych z elektronicznymi pejzażami i nagraniami terenowymi. Nowe ze starym mieszają również KOKOKO!, czyli kolektyw, który powstał na ulicach Kinszasy. Tworzą go konstruktorzy instrumentów muzycznych z ulicznych odpadów oraz francuski producent Débruit, a efekt ich spotkania to zniekształcone, szybkie rytmy i chaotyczna ścieżka dźwiękowa do otaczającej rzeczywistości.