Nowy album od Damona Albarna

Na miesiąc przed premierą swojego nowego albumu Damon Albarn dzieli się kolejnym singlem zapowiadającym krążek. Tym razem zabiera nas do Ameryki Południowej.

„The Tower Of Montevideo” to nowy singiel Damona Albarna, zainspirowany Palacio Salvo – ikonicznym budynkiem z lat 20-tych , który znajduje się w Urugwaju. Tym utworem artysta odkrywa swój melancholijny zachwyt nad tą częścią kontynentu, gdzie Rio De La Plata spotyka się z południowym Atlantykiem, miejscem, które opisał jako „znajome i zupełnie obce”.

Z okazji premiery utworu, czwarty z serii specjalnych filmów zatytułowanych „Sublime Boulevards – Performance Films” jest dostępny na YouTube.

„The Nearer The Fountain, More Pure The Stream Flows” to nowy album studyjny Damona Albarna, który ukaże się 12 listopada 2021 r. nakładem Transgressive Records. Pierwotnie miał być orkiestrowym utworem zainspirowanym krajobrazami Islandii, w 2020 r. Albarn powrócił do tworzenia muzyki w trakcie lockdownu i rozwinął dzieło do 11 utworów, które eksplorują tematy kruchości, utraty, wyłaniania się i odrodzenia. Rezultatem jest panoramiczna kolekcja piosenek, w których Albarn występuje jako narrator historii. Tytuł albumu został zaczerpnięty z wiersza Johna Clare’a „Miłość i pamięć”.

W karierze Albarna, który nieustannie dokonuje muzycznych zmian i eksploracji, płyta odkrywa coraz to nowe obszary, w których ekspansywne orkiestrowe aranżacje łączą się z intymnymi melodiami, a wszystko to w oprawie jednych z najbardziej przejmujących wokalnych popisów Albarna. Podobnie jak piękno i chaos naturalnego świata, do którego została stworzona ścieżka dźwiękowa, „The Nearer The Fountain, More Pure The Stream Flows” żywo dokumentuje emocjonalne wzloty i upadki ludzkiej kondycji, we wszystkich jej skrajnościach, służąc jako wzbogacający duszę dokument naszych czasów.

Obok wydania cyfrowego, album będzie dostępny w limitowanej edycja na winylach, a także na CD i kasecie. Ukaże się również wersja deluxe, w formie książki z dodatkowymi fotografiami, oryginalnymi zeskanowanymi tekstami i grafikami Damona wraz z białą wersją winylową albumu, wysokiej jakości plikiem cyfrowym i bonusowym 7″ zawierającym ekskluzywny utwór z sesji nagraniowych.