Tylko u nas: prapremiera nowego singla CARNIVAL YOUTH

Carnival Youth stojące za hitem „Never Have Enough” wypuszcza kolejny singiel ze swojego nadchodzącego albumu “Good Luck”. Już dziś możecie go przedpremierowo posłuchać tylko u nas! 

„Desktop”, bo taki tytuł nosi najnowszy singiel łotewskiej grupy, to mieszanka wielu elementów, wynik eksperymentu. Muzycy zgodnie twierdzą, że chcieli dodać tu odrobinę brazylijskiego klimatu, tworząc coś ekspresyjnego i pełnego koloru – jako że właśnie w brazylijskim Red Bull Studios nagrywali ten album. Frontment grupy Emils Kaupers twierdzi, że tekst do tego utworu miał być jedynie żartem – w rezultacie wyszło pół-żartem, pół-serio. To piosenka mówiaca o wartościach i wyzwaniach naszych czasów, kiedy to większość dnia (i nocy) potrafimy spędzić przed ekranem.

Nowy krążek został nagrany w Red Bull Studios w Sao Paulo (Brazylia). Za jego produkcję odpowiedzialny jest wieloletni współtwórca muzyki Carnival Youth – Gatisa Zakisa, a zmiksowany został przez nagradzanego Grammy producenta Nicolasa Verhnesa, który na swoim koncie ma współpracę z Animal Collective, Deerhunter, Dirty Projectors, Wild Nothing, The War on Drugs i wiele innych. Master wykonany jest przez Grega Calbi w nowojorskim Sterling Sound, który z kolei pracował z The National, MGMT, Interpol czy Arcade Fire.

Album “Good Luck” zawiera 12 utworów i ma ukazać się 16 sierpnia. Jego premiera będzie celebrowana największą do tej pory trasą koncertową łotewskiego tria, która rozpocznie się już tej jesieni.