Christian Löffler / mat. prasowe

Kręgi taneczne na FEST Festivalu: Sam Paganini, Christian Löffler, Len Faki i wiele innych

Na FEST Festival swoim eklektycznym programem jest w stanie przyciągnąć praktycznie każdego. Fani elektorniki mogą czuć się szczególnie zaopiekowani, bowiem od kilku lat organizatorzy wydarzenia zapewniają im kilka scen do eksploracji pełnego pakietu wszelkich elektronicznych wrażeń. Podczas nocnej odsłony 4. edycji festiwalu wystąpią m.in.: Sam Paganini, Len Faki, Layton Giordani, Erol Alkan, Christian Löffler, Richy Ahmed, Skream i wielu innych.

Kręgi Taneczne to nieodzowny element wydarzenia i stanowi jego integralną część od samego początku. Przez cztery pełne dni FEST Festivalu 2023 sceny usytuowane w najpiękniejszych zakamarkach Parku Śląskiego w Chorzowie zostaną wypełnione najlepszą muzyką elektroniczną. W piąty dzień, 13 sierpnia, dostarczać muzycznych emocji będzie scena EDEN. Międzynarodowi Artyści i polscy pionierzy sceny elektronicznej zadbają o najwyższą jakość muzycznych doznań. W skład Kręgów Tanecznych wchodzą: 

EDEN

Znana i lubiana scena w formule pięciodniowej – będzie grać od środy do niedzieli włącznie. Dzienno-nocny Krąg Taneczny oferuje zagraniczną oraz polską mieszankę house, disco, dark disco, deephouse, oriental i downtempo.

Line-up:
Sztuka Christiana Löfflera jest mocno inspirowana jego środowiskiem. Atelier malarza i muzyka znajduje się w rustykalnej chacie z bali w otoczeniu dzikiej przyrody z widokiem na Morze Bałtyckie. Najnowszy album “Parallels” (2020) powstał na zaproszenie wiodącej wytwórni muzyki klasycznej, Deutsche Grammophon. Löffler przerobił utwory niemieckich kompozytorów muzyki klasycznej – takich jak Beethoven, Wagner czy Bach – i tchnął w nie nowe, muzyczne życie. Artysta podczas FEST Festivalu wystąpi w formule live. 

Richy Ahmed zaczynał jako raver, by stać się promotorem i wreszcie producentem z głęboką pasją do muzyki i ludzi. Rozumie podstawy tego, co sprawia, że ​​parkiet się kręci. Ma na swoim koncie m.in. przełomowe wydawnictwo The Drums and A&R’ing dla Hot Creations i mnóstwo wydawnictw dla szanowanych wytwórni.

Skream to jeden z ulubionych DJ-ów Wielkiej Brytanii. Od kilku lat prezentuje głębię swojej wiedzy muzycznej podczas wieczorów “Open To Close”, grając do rana w miejscach na całym świecie i wypełniając kluby ludźmi, którzy są tam tylko dla niego.

Öona Dahl chcąc doświadczyć muzyki elektronicznej na parkiecie, odbyła wiele wycieczek na scenę rave w Toronto. Zainspirowana otaczającymi ją DJ-ami, kupiła parę gramofonów i zaczęła uczyć się miksować płyty. Wkrótce zaczęła grać w klubach, rave’ach i magazynach w wieku jedynie 17 lat. Te lata formacyjne skrystalizowały miłość Öony do undergroundowej muzyki tanecznej.

Infravision tworzy Kendal & Pablo Bozzi. Pochodzą z Tuluzy w południowo-zachodniej Francji i inspirują się dźwiękami z lat 80. i 90. Osobno wydali cztery wysoko cenione EP-ki, a wspólny, debiutancki album “Illegal Future” ukazał się w maju 2021 roku nakładem Fleisch Records Zaniasa.

Madlove: Mimi Love b2b Madmotormiquel. Mimi Love prosi o zamknięcie oczu i otwarcie serca, aby poczuć miłość płynącą z dźwięków. Jej brzmienie jest elektronicznie nomadyczne i skierowane do tych, którzy kochają tańczyć. Madmotormiquel stał się synonimem wszystkiego, z czego znana jest berlińska scena muzyki house. Jego twórczość rozprzestrzenia się po wszystkich zakątkach planety. Weekendy spędza grając swoją muzykę w egzotycznych miejscach.

Branko i Niklas, czyli Hidden Empire, nie są typowym zespołem techno/house. Przez lata ustanowili dźwiękową sygnaturę, jednocześnie abstrakcyjną i kusząco dynamiczną, nabierając rozpędu przez garść wysokiej jakości wydawnictw dla wielu międzynarodowych wytwórni. Swoją twórczością duet trwale osadza się w umyśle słuchaczy.

Gigi b2b Weikum GiGi to zdobywca 3. miejsca DJ / Live Of The Year House Poland (2018). Łączy wiele muzycznych gatunków – od afro house, przez indie dance, po progressive house i melodyjne techno. Weikum dostarcza unikalne brzmienia tech-house za pośrednictwem znanych na całym świecie wytwórni.

Sonik b2b Mihvu są znani jako zapracowani promotorzy nowej muzyki. Przez ostatnie dwa lata mieli wiele okazji do dzielenia się swoją interpretacją muzyki dark disco, regularnie goszcząc na topowych festiwalach czy scenach klubowych w Polsce.

Joana klubową publiczność uwodzi setami pełnymi melodyjnych zestawień, zabaw z tempem i nastrojem. 

Raidho to połączenie nowoczesnej muzyki elektronicznej z elementami etnicznymi i folkowymi z różnych zakątków świata. Znalazł się w TOP 50 najlepiej sprzedających się Artystów electro na świecie na Beatport. 

SMOLNA

Sygnowany marką stołecznego klubu Krąg Taneczny Smolna już na stałe powrócił do swojej pierwotnej lokalizacji. Na tej scenie będzie można znaleźć techno w różnych odmianach tego gatunku, a to wszystko okraszone wyjątkowym, audiowizualnym show – perfekcyjna gra techniki, świateł i nagłośnienia. 

Line-up:
Sam Paganini dokonał czegoś, co udaje się nielicznym – wydał utwór wymykający się klasyfikacji gatunkowej, a jednocześnie docierający do głównego nurtu kultury. “Rave”, zaczerpnięty z uznanego przez krytyków albumu “Satellite”, natychmiast został klasykiem. Hit zdobył ponad 20 milionów kliknięć na YouTube, przez co  stał się najczęściej klikanym utworem techno w historii. 

Niewielu muzyków undergroundowej sceny miało na nią taki wpływ, jaki ma Len Faki podczas swojej kariery przez dwie dekady. To jeden z najbardziej rozchwytywanych Artystów, grający w każdym zakątku świata. Jako szef wytwórni wydał ponad 130 płyt, a Jego występy to audiowizualna przygoda.

Layton Giordani to jeden z najbardziej ekscytujących liderów nowej szkoły techno torujący drogę, której nie można zignorować. W ciągu ostatnich dwóch lat osiągnął więcej niż wielu przez całe życie. Jako 19-latek znalazł się w nowojorskim, legendarnym klubie Pacha NYC, gdzie był świadkiem sztuki Danny’ego Tenaglii. To formacyjne doświadczenie skrystalizowało jego pragnienie bycia DJ-em, zanim odcisnął swoje piętno jako rezydent klubu nocnego Output.

Erol Alkan nie jest podatny na stereotypy. Całe Jego życie poświęcone jest kulturze muzyki alternatywnej i elektronicznej, dlatego tego Artysty nie trzeba przedstawiać. DJ, producent, właściciel wytwórni i prezenter radiowy wpłynął na przekształcenie londyńskiej sceny klubowej. Po kilkudziesięciu latach twórczej pracy, Alkan nadal polega na tym, co wyjątkowe: czystej, zaraźliwej miłości do dźwięków i muzycznej wiedzy, którą pielęgnuje od dzieciństwa.

ASTRAL

To odpowiedź organizatorów na zapotrzebowanie nowoczesnego trance oraz psy trance, gdzie wystąpią najlepsze nazwiska tego gatunku. Astral to nie tylko scena, ale również strefa muzyczno-artystyczna wypełniona kulturą psychodeliczną, dzięki której będzie można poczuć klimat i wejść w świat tej części elektroniki.

The Jakob Sisterz są nierozłączni, jak Kastor i Polluks z transowego nieba. Nostalgiczna nazwa powstała na cześć kwartetu piosenkarzy pop z saksońskiej społeczności Schmannewitz. Duet reprezentuje muzyczną różnorodność: od transu, przez acid, po hardstyle i hardtekk. Ich występ lubi wymknąć się spod kontroli i właśnie na tym polega ich magia.

Sabu! – ten wykrzyknik oznacza absolutnie nieustępliwe, szybkie i bardzo energetyczne rave szaleństwo. Mieszkający w Berlinie DJ i producent jest prawdziwym miłośnikiem brudnych linii basu i solidnych rytmów, które wejdą w twoje ciało i pozostaną tam na długo po imprezie. 

Aexhy to działacz techno wychowany w kulturze undergroundowej. W 2019 roku założył własny kolektyw o nazwie Syndikaet, który stał się dla niego rodziną. Jego brzmienie od tego czasu ewoluowało. Stało się szybsze i trudniejsze, ale zawsze opowiada głęboką historię. 

ØTTA to mieszkająca w Paryżu portugalska producentka i DJ. Stworzyła epicki i bezlitosny styl, który łączy poczucie emocjonalnej głębi z surowymi, solidnymi liniami basu oraz zmieszany z industrialnymi brzmieniami, gabberem, rave’owymi klasykami i transem. 

CJ Art to producent, realizator dźwięku, dziennikarz muzyczny i DJ, który swoją twórczą pracą od niemal dekady konsekwentnie stara się rozwijać i wspierać scenę undergroundową. Owocem tego jest m.in. forum deepersense.pl założone z przyjaciółmi dzielącymi pasję do niebanalnych, głębokich elektronicznych brzmień. Ostatnie lata produkcji przyniosły Artyście wydawnictwa dla takich wytwórni, jak np.: Joof Recordings (UK), Frisky Records (USA) czy Contrast Records (IL).

DARK

Kontynuacja sceny Possession. Mocne i szybkie granie z zachowaniem wszystkich zasad, z wolnością i miłością do muzyki oraz ludzi. Scena zagra przez 4 dni, a każdy dzień przejmie w całości jeden ze znanych kolektywów, co zostanie ogłoszone wkrótce. 

Line-up:
AnD łączy twardą z surową dynamiką. Artystę można określić ojcem chrzestnym szybkiego tempa. Jeśli chodzi o DJ-ów i sety na żywo, AnD jest jednym z najbardziej rozchwytywanych artystów na świecie.

DLV definiuje swoją muzykę jako królestwo złowrogiego techno w godzinach szczytu. Silne skupienie na swoich produkcjach i kariera DJ-a sprawiły, że napisał muzykę do undergroundu przeboju „Rave Instruktor”. 

Kalte Liebe LIVE to berliński duet producencki, którego twórczość składa się głównie z dopracowanej mieszanki EBM i oldschoolowego dark wave. To też wysoce energetyczne techno – nowoczesne, dudniące i brudne. Długoletnie doświadczenie zdobył w różnorodnych projektach.

Lucinee wykazała się niestrudzonym zapałem, poświęceniem i twardością od początku swojej kariery na scenie techno. Zyskała niezwykłą, międzynarodową renomę jako producentka i DJ-ka. Urodzona w Berlinie Artystka łączy hipnotyzujące techno, trance, oldschool i EBM.

Sept zawsze trzymał się z dala od mainstreamowych bitów. Jego sety DJ-skie i występy na żywo to muzyczna podróż, która ewoluuje, ale pozostaje wierna korzeniom techno. Delikatna mieszanka ciemności i światła zaprowadziła Artystę do występów w najbardziej szanowanych klubach Europy i Ameryki Południowej.

FEST Festival to czas, podczas którego przepiękny teren chorzowskiego Parku Śląskiego przemienia się w wypełnione magią miasteczko festiwalowe. Podczas 4. edycji wydarzenia wystąpią m.in.: The Chemical Brothers, M83, Yung Lean, Yungblud, Two Feet, Ben Böhmer live, Blossoms, Jan-Rapowanie, 070 Shake, Oliver Heldens, The Stickmen Project, Apashe z orkiestrą, Calum Scott, Giant Rooks, Gibbs, OKI, Rubens, Zdechły Osa oraz wielu innych.

Bilety na FEST Festival 2023 w tańszej puli WINTER TIX są dostępne jedynie do 23.02 do 23:59 na stronie www.festfestival.pl oraz Going.

KARNET 4-DNIOWY WINTER TIX – 649 PLN
KARNET WEEKENDOWY WINTER TIX – 469 PLN