Undercity: Kollektive Turmstrasse, Recondite, Joris Voorn i inni

Undercity Festival odkrywa kolejne karty w muzycznym programie imprezy. Do ogłoszonych wcześniej headlinerów, takich jak Dixon czy Dubfire, dołączają Joris Voorn i Recondite, a w szerokim lineupie wydarzenia znaleźli się również Kollektiv Turmstrasse DJ set, Nastia i Xhin.

Doskonale znany polskiej publiczności (m.in. po występach podczas Audioriver i Open’er Festival) Joris Voorn to wiodąca postać międzynarodowej sceny house i techno, której zarówno produkcje studyjne, jak i sety na żywo są uwielbiane przez fanów na całym świecie.

Holender ma na swoim koncie wiele świetnych wydawnictw – na czele z popularnymi „Goodbye Fly”, „We’re All Clean” czy „Ringo”, jak również remiksami utworów m.in. dla Röyksopp czy Roberta Babicza.

Recondite jest jednym z najbardziej charakterystycznych twórców na scenie muzyki elektronicznej ostatnich lat, który zachwyca słuchaczy połączeniem delikatnych brzmień i parkietowej energii. Artysta współpracował m.in. z tak wpływowymi wytwórniami, jak Dystopian, Afterlife czy Innervisions, a rozgłos u szerszej publiczności przyniósł mu m.in. utwór pt. „Levo”, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej nagradzanego serialu produkcji HBO pt. „The Young Pope”.

Kollektiv Turmstrasse to duet, który od lat występuje w różnych miejscach globu, a w Polsce zawsze jest przyjmowany przez fanów w szczególny sposób. Christian i Nico wśród międzynarodowej publiczności zasłynęli m.in. takimi hitami, jak „Sorry I’m Late” czy „The Last Day”, wydanymi w należącej do Solomuna oficynie Diynamic Records. Podczas festiwalu Undercity Kollektiv Turmstrasse zagra DJ set.

Nastia to pochodząca z Ukrainy DJ-ka, producentka i promotorka, która współcześnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kobiet na scenie. Arystka występowała już w tak uznanych miejscach, jak Panorama Bar w Berlinie czy Cocoon na Ibizie, a jeszcze w tym roku odwiedzi m.in. The BPM Festival w Portugalii.

Do mocnej już reprezentacji brzmień techno dołączył też Xhin – ceniony producent, który ma na koncie wydawnictwa w tak znanych wytwórniach, jak Stroboscopic Artefacts, Token czy CLR.

Festiwal odbędzie się 3 listopada w warszawskiej Hali Torwar, a wejściówki na wydarzenie są dostępne w sprzedaży na stronie undercity.pl, w trakcie wszystkich wydarzeń w klubie Smolna oraz jego biurze od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00, a także w bileteriach: Biletomat.pl, Eventim.pl, eBilet.pl i Going.

Undercity to multimedialny festiwal, podczas którego można będzie usłyszeć ponad 20 artystów reprezentujących czołówkę światowej sceny muzyki elektronicznej – wśród dotychczas ogłoszonych wykonawców są m.in. Dixon, Dubfire, Joris Voorn, Recondite, Kollektiv Turmstrasse dj set, Roman Poncet, Extrawelt live i Nastia. Ich występom towarzyszyć będzie rozbudowana oprawa multimedialna w postaci instalacji świetlnych, wizualizacji i dedykowanej scenografii. Wydarzenie odbędzie się 3 listopada w Hali Torwar, a jego organizatorami są twórcy klubu Smolna